theme wordpress
اشتباهات متداول چاپ کتاب

کتابم را فلان اداره می خرد

اشتباهات متداول چاپ کتاب

کتابم را فلان اداره می خرد

این اشتباه یکی از مرگبار ترین اشتباهات در چاپ کتاب است. ممکن است در یک جلسه یا مهمانی با شخصی ملاقات کنیم که ادعا کند ارتباطاتی در یکی از ادارات دارد که می تواند تعداد رضایت بخشی از کتاب شما را بخرد.
و حتی براساس پیش فرض خرید کتاب، بخش هایی هم برای تغییر در کتاب از شما درخواست شود. مثلاً کاغذ گلاسه چاپ کنید، رنگی چاپ کنید و … .

به هیج کدام از این وعده ها دل نبندید و براساس قول دیگران برنامه ریزی نکنید. در حالت کلی هدف بسیاری از این وعده ها انگیزه دادن به شما است و جدی نیست . زمانی که کتاب شما چاپ شد، بهانه ها تازه شروع می شود که مثلاً من می خواهم بخرم، معاون اداره مخالف است، ذیحساب تایید نکرده است. شریکم گفته فعلاً جای دیگر سرمایه گذاری کنیم و ….

حتی اگر در صحبت خود هم صادق باشند و بخواهند به حرف های اولیه وفادار باشند، معلوم نیست که با تغییرات مدیریتی که معمولاً در ادارات اتفاق می افتد، مدیر بعدی هم سیاست قبل را ادامه دهد.

✅خودتان برای کتابتان برنامه فروش داشته باشید و به این وعده ها دلخوش نباشید. در طی سال های فعالیت انتشاراتی ام موارد متعددی دیده ام که افراد با خوشبینی به این وعده ها چه مشکلات مالی برایشان ایجاد شده است.
یکی از سخنرانان معروف چند سال قبل برای مرکز آموزشی یکی از بانک ها دوره ای آموزشی برگزار کرده و در ارتباطی که آنجا ایجاد شده بود به ایشان پیشنهاد داده بودند، یک مجموعه کتاب ۷ جلدی مهارت های ICDL تولید کند و بانک از او خرید کند.
تیراژ مورد درخواست هر عنوان ده هزار جلد اعلام شده بود، با کاغذ گلاسه و رنگی که سرمایه گذاری زیادی می طلبید. ایشان با پرداخت چک و هزینه شخصی این کتاب ها را چاپ کرد و برای تحویل و تسویه با مرکز آموزش بانک تماس گرفت و نه تنها کتاب ها را از او نخریدند بلکه همکاری آموزشی او نیز با بانک قطع شد.

ایشان برای پرداخت چک ها از طلبکاران زمان گرفت و بالاخره مجبور شد منزل شخصی اش را بفروشد تا بتواند چک ها را پاس کند. حالا او مانده بود و تعداد زیادی کتاب که آرم آن بانک هم روی آن چاپ شده بود و امکان فروش عمومی را هم نداشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *