theme wordpress
برند سازی شخصیترفندهای تبلیغاتترفندهای چاپ کتاب

تاثیر برند بر فروش

استفاده از هویت آشنا

استفاده از عوامل آشنا

بعضی نویسندگان مدت ها با یک هویتی فعالیت کرده اند و با آن شناخته شده هستند، اما در چاپ کتاب ناگهان از هویت دیگری استفاده می کنند و انتظار دارند خود مخاطب هویت دیگر انها را بشناسد.

مثلاً خانم جرفراست با برنامه ویدئویی که ساخته است. برای گروهی از مادران چهره ی شناخته شده ای است و تصویر او در روی کتاب می تواند به مخاطب در یادآوری او کمک کند و باعث فروش کتاب شود. اما ناشر آن که در ایران این کتاب را چاپ کرده است در روی جلد کتاب تصویری از دوران جوانی جرفراست چاپ کرده است که احتمال اینکه مخاطب تشخیص دهد این کتاب نوشته همان شخصیت تلویزیونی است را بسیار کم می کند.

مثال دیگر حامد همایون قبل از اینکه به صورت رسمی آلبوم منتشر کند چند تراک از موسیقی های خود را در جامعه انتشار داده بود. معروف ترین تراک او در ابتدا قطعه ای بود که در آن عبارت های ( چتر خیس ) و ( به به) تکرار می شد اما پس از انتشار رسمی آلبوم نام آلبوم ( دوباره عشق ) انتخاب شد که باعث شد مخاطب که هنوز اسم خواننده را هم نمی شناخت، متوجه نشود این آلبوم متعلق به همان شخصی است که قبلاً از او شنیده است و آن را دوست داشته است.
برای همین بسیاری از فروشگاه های صوتی در عرضه اول این آلبوم در کنار اسم اصلی آن که دوباره عشق ) بود نوشتند آلبوم ( به به ) رسیده یا آلبوم ( چتر خیس ) رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *